مشاوره تلفنی : ۶۶۰۳۴۶۶۰-۰۲۱

چری، موفق‌ترین برند خودروساز چین

چه کسی گمان می برد تا کمتر از یک دهه چینی‌ها پای خود را بتوانند با برند چری به بزرگترین رویداد خودرویی جهان، یعنی نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2017 باز کنند؟ شرکت چری که 14 سال پیاپی است به‌عنوان بزرگترین صادرکننده خودروی چین شناخته می‌شود در بزرگ‌ترین گردهمایی خودرویی جهان در فرانکفورت با ارائه مدل تیگو7 کوپه و مدل مفهومی Exeed TX نشان داد که باید نگرش خود را در مورد چینی‌ها تغییر دهیم.

جیمز هوپ، مدیر طراحی چری، درخصوص مشکلات نفوذ به بازار اروپا و آمریکا گفت: «نفوذ به بازار اروپا واقعا مشکل است زیرا مردم در اروپا به‌صورت سنتی برندهای اروپایی را ترجیح می‌دهند. آنها به میراث خودروسازی خودشان می‌بالند و این علاقه، موفقیت ما را مشکل می‌کند».  اما چری قصد دارد یک خودروی شاسی‌بلند کوچک را در نمایشگاه فرانکفورت عرضه کند که به‌صورت اختصاصی برای بازارهای اروپا و آمریکا طراحی شده است. هوپ اظهار کرد «خودروهای شاسی‌بلند به مد صنعت خودرو تبدیل شده‌اند و با وجود رقابت سنگین، مطمئن هستیم که با این محصول توجه همه را به خود جلب خواهیم کرد». این شاسی‌بلند کوچک در شش ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن 198 کیلومتر در ساعت است. این خودروی هیبریدی (دوگانه‌سوز) در کنار استفاده از سوخت فسیلی، باتری هم دارد و 80 درصد ظرفیت این باتری در مدت 30 دقیقه شارژ می‌شود.

برای اثبات این موضوع کافیست نگاهی به فعالیت چری، روند پیشرفت و توسعه محصولات آن در بازار کشور خودمان بیاندازیم. تیگو7 که در هفتم مرداد به عنوان لوکس‌ترین خودروی چینی توسط شرکت مدیران خودرو در هتل اسپیناس پالاس سعادت‌آباد با حضور مدیران ارشد چری و مدیران خودرو رونمایی شد، خودرویی با طراحی و ظاهری کاملا مدرن است که بخوبی حریفان کره‌ای و ژاپنی خودش را به چالش می‌کشد.

خودروی تیگو7 را می توان شروع استراتژی چری برای تولید محصولی جهانی و فتح  بازارهای بین المللی دانست. به‌طوری که نشریه ژاپنی معتبر Carstyle لقب زیباترین خودروی چینی را به این محصول اختصاص داده است. به‌علاوه، موتور 1.5 لیتری توربوی آن نیز تا کنون جوایز گوناگونی در زمینه بهره‌وری دریافت کرده است که با هماهنگی گیربکس دوکلاچه خود (ساخت شرکت آلمانی معتبر و پرسابقه Getrag) چهره‌ای متفاوت را به این خودرو بخشیده است.
نکته قابل‌توجه در اینجا پیشرفت سریع در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شرکت چری و توجه به نیاز و خواست دائما در حال تغییر مشتریان است که نتیجتا در خودروی زیبای شاسی‌بلندی چون تیگو7 تبلور یافته است.